Rozwijanie uważności na codzień

 

sgh_produkty_1393_12925785004d0b2ec43f7a9

Książka wprowadza czytelnika w zagadnienia związane z uważnością jako kompetencją osobistą, wspierającą poczucie satysfakcji życiowej i szczęścia. Autorka omawia specyfikę uważności w aspekcie wiedzy, umiejętności i nastawień, które wspierają rozwój samoświadomości i budują szczególny rodzaj postawy życiowej.

Publikacja podpowie jak świadomie budować relacje z ludźmi i z tymi aspektami rzeczywistości, które bezpośrednio wpływają na samopoczucie (z czasem, obowiązkami domowymi, pracą, karierą, z pieniędzmi itp.) Przede wszystkim jednak Autorka kieruje uwagę czytelnika na relacje z samym sobą, z ciałem, myślami, emocjami. Świadomość wpływu myśli i emocji na powstawanie stresu, radzenie sobie z nim, stanowi fundament spełnionego, szczęśliwego życia.

Książka powinna stanowić inspirację dla osób, które pragną żyć pełnią życia, czerpać satysfakcję z pracy i relacji międzyludzkich. Pomoże im zachować świeżość i entuzjazm, a także zapobiegać efektowi wypalenia w pracy i w życiu prywatnym.

ISBN: 978-83-7641-340-2
Data wydania: 2010
Liczba stron/format: 175/C5
Okładka: miękka


Fragment wstępu:
„Ten poradnik jest o tym, jak kreować swoje spełnione, harmonijne życie rozwijając uważność.
Wprowadza czytelnika w zagadnienia związane z uważnością jako kompetencją osobistą, wspierającą poczucie satysfakcji życiowej i szczęścia.
Omawiam w niej specyfikę uważności ( mindfulness) w aspekcie wiedzy, umiejętności i nastawień, które wspierają rozwój samoświadomości i budują szczególny rodzaj postawy życiowej.
Uważność w życiu codziennym to pełna obecność w chwili bieżącej i docenianie jej.
To również pełne zaangażowanie i twórcze uczestnictwo w wydarzeniach wolne od ocen i nawyków. Gdy uwolnimy się od ocen odzyskujemy możliwość dostrzegania zjawisk takimi, jakie są, bez deformacji spowodowanych lękiem, bólem ale także marzeniami i pragnieniami. Obecność w „teraz” jest doświadczaniem bieżącej chwili w całej jej niepowtarzalności.
Gdy uwalniamy się od stresu spowodowanego przez nasze myśli i wyobrażenia, możemy poszukiwać nowych własnych odpowiedzi na to, co przynosi życie, zamiast wpadać w utarte koleiny automatycznych reakcji.
W takich okolicznościach możliwe jest bezpieczne wprowadzanie zmian, sprawiających, że poczujemy się bardziej szczęśliwi. I nie chodzi tu o dokonywanie rewolucyjnych zmian organizacyjnych, rozpoczynanie wszystkiego od nowa, jedynie zmianę postrzegania rzeczywistości i aktywne, twórcze uczestnictwo w niej.
Dotyczy to wszystkich aspektów życia, głównie relacji, w jakich funkcjonujemy.
Pytanie o jakość relacji to pytanie o jakość życia.
Książka podpowie jak świadomie budować relacje z ludźmi i z tymi aspektami rzeczywistości, które bezpośrednio wpływają na samopoczucie ( z czasem, z obowiązkami, pracą, karierą, z pieniędzmi…)
Przede wszystkim jednak skieruje uwagę czytelnika na relację z samym sobą, z ciałem, myślami, emocjami. Akceptujący kontakt z własnym ciałem, świadomość wpływu myśli i emocji na powstawanie stresu, radzenie sobie z nim stanowi fundament spełnionego, szczęśliwego życia.
Chciałabym, aby książka stanowiła inspirację dla osób, które pragną żyć pełnia życia, czerpać satysfakcję z pracy i relacji międzyludzkich.
Aby pomagała zachować świeżość i entuzjazm a także zapobiegać efektowi wypalenia w pracy i w życiu osobistym.”